Kompleks Riese i Skalne Miasto – zapisy

Związek Zawodowy „Jedność” ma zaszczyt zaprosić wszystkich swoich Członków na wycieczkę na Dolny Śląsk w terminie 14-16.10.2022 r.

W programie wycieczki zwiedzanie:

Paczkowa – Polskiego Carcassonne – idealne miejsce dla miłośników małych, średniowiecznych miasteczek. Jego centrum stanowi zespół staromiejski otoczony imponującym systemem fortyfikacji. To przepełnione tajemniczym klimatem mrocznych wieków miejsce kusi turystów wieloma świetnie zachowanymi zabytkami, które cudem przetrwały przez setki lat.


Pałacu Marianny Orańskiej – Zwiedzając rezydencję Marianny Orańskiej turyści mogą się dowiedzieć wielu bardzo ciekawych informacji na temat życia i działalności właścicielki pałacu, która bez wątpienia należała do jednych z pierwszych businesswoman XIX-wiecznej Europy.


Kłodzka – Kłodzko to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska z bogatą ponad 1000-letnią historią, w której swoją obecność zaznaczyli Czesi, Niemcy i Polacy. Te trzy kultury wpłynęły na rozwój miasta, jego życie gospodarcze i społeczne, a także na jego kształt i charakter. Kłodzko było osadą targową, miastem rzemieślników i kupców, garnizonem wojskowym. A z drugiej strony: miastem niezwykłych wydarzeń, mekką twórców i artystów, wpływowym ośrodkiem religijnym.


Kompleksu „Riese” – (niem. olbrzym) – kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich, oraz na zamku Książ i pod nim, w latach 1943-1945,


Wambierzyce
– malowniczo położone w województwie dolnośląskim, u podnóża Gór Stołowych. Zostały założone przez czeskiego króla Przemysła Ottokara II najprawdopodobniej w 1253 roku. Przez wieki wieś często zmieniała swoich włodarzy, a dziś jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów oraz pielgrzymów. Nieprzypadkowo jest zwana śląską Jerozolimą, ponieważ bez wątpienia największą z atrakcji Wambierzyc jest kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Góra Kalwaria. 


Kaplicy Czaszek– Jest to kaplica, której ściany i sklepienie wyłożono szczątkami – ludzkimi,
prawdziwymi czaszkami i kośćmi. Znajduje się tutaj 3 tysiące czaszek, a dalsze
21 tysięcy jest w krypcie pod kaplicą


„Skalnego Miasta” w Czechach. – to fantastyczny kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Co roku liczni turyści przechodzą po wyznaczonych szlakach i napawają się widokiem niezwykłych ostańców wznoszących się ku niebu i pokrytych lasem.

Ponadto w sobotę kolacja bankietowa z oprawą muzyczną.

W cenie wycieczki:

Dwa śniadania w formie bufetowej w hotelu,
Trzy obiady w trakcie zwiedzania,
Kolacja bufetowa w hotelu,
Kolacja bankietowa z DJ,
Opieka przewodnika,
Bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji,
Noclegi w hotelu trzygwiazdkowym oraz transport.

Cena:

550 zł – Członek Związku po dofinansowaniu ZZ „Jedność”

650 zł – Osoba towarzysząca po dofinansowaniu ZZ „Jedność”

Zapisy z zaliczką 250zł/osoba od 11.07.2022 r.
w siedzibach Związku.

Możesz również polubić…