CUDOWNY WIEDEŃ 3-5.06.2022 – zapisy

Już od dnia 12.04.2022 (wtorek) zaczynamy zapisy na czerwcowy wyjazd do Wiednia, poniżej prezentujemy garść informacji oraz ramowy program wyjazdu.

Cena dla Członka Związku – po dofinansowaniu przez Z.Z. Jedność 600zł

Cena dla osoby towarzyszącej – po dofinasowaniu przez Z.Z. Jedność 700zł

Zaliczka – 300zł/osoba, całość kwoty do 13.05.2022 r.

(wycieczka dla dorosłych z 1 os. towarzyszącą)

Zasady zapisów – tak jak na pozostałe wycieczki!

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiorki o godz. 6.00, przejazd przez Czechy, Austrię do Wiednia. Zwiedzanie, w programie m.in. Stare Miasto – Katedra Św. Szczepana – symbol miasta, ulica Graben z Kolumną Św. Trójcy, Kohlmarkt – reprezentacyjna i najdroższa ulica Wiednia, na której zlokalizowane są ekskluzywne sklepy luksusowych, światowych marek. Następnie spacer dziedzińcami Hofburga – dawnego pałacu cesarskiego i zimowej rezydencji Habsburgów. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 dzień

Śniadanie – przejazd do centrum Wiednia , całodzienne zwiedzanie, w programie m.in. barokowy Pałac Belweder – letnia rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego – spacer po ogrodach z licznymi fontannami, mitologicznymi rzeźbami, następnie Karlsplatz z barokowym kościołem Św. Karola Boromeusza, Opera, Kärntner Strasse – słynny deptak. Czas wolny na kawę po wiedeńsku. Następnie Plac Marii Teresy z Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Historii Sztuk Pięknych, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy. Następnie przejazd do III dzielnicy z interesującą architekturą Hundertwassera. Obiadokolacja – biesiada na Grinzingu z winem ¼ l, live Music (duet: skrzypce & akordeon), – 3 godz. Powrót  do hotelu na nocleg.

3 dzień


Po śniadaniu przejazd do Schönbrunn – letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po ogrodach – Glorietta, fontanna Neptuna, Powozownia. Następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg, z którego roztacza się panorama Wiednia, w programie m.in. kościół Św. Józefa. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Czechy do Polski.
Powrót na  miejsce zbiórki  w godzinach wieczornych.

Świadczenia ZAWARTE W CENIE :


  • komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
    Zakwaterowanie
    2 noclegi w hotelu w centrum Wiednia sieć hoteli a&o Wien  Hauptbahnhof (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)

  • 2 śniadania na bufecie,

Cena nie obejmuje:

       Taksy klimatycznej   –6,50 euro za pobyt /płatne przy zakwaterowaniu w hotelu/

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:  Hofburg – Komnaty Cesarskie – ok. 20 EUR, Pałac Schonbrunn – Trasa Grand Tour z audioguide w języku polskim (40 pomieszczeń). Indywidualny spacer po ogrodach – ok. 26 EUR,  

Uwagi:

  • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
  • Uczestnicy przed wyjazdem powinni zapoznać się z aktualnymi obostrzeniami Covidowymi ,które będą obowiązywać na czas wjazdu do Austrii.

Możesz również polubić…