Góry Stołowe – Program Wyjazdu

14.06 piątek

Wyjazd

Żory przystanek przy Sądzie (po stronie Sądu) godzina 9:30

KWK Budryk – Brama Towarowa godzina 9:50

KWK Szczygłowice Plac Autobusowy godzina 10:20

Przyjazd do Hotelu „Polanica Resort & Spa” ***  około godziny 15:00 zakwaterowanie

O godzinie 16:10 wyjazd na zwiedzanie Twierdzy Kłodzko (część górna i podziemne labirynty)

W 1960 roku Twierdza Kłodzko została oficjalnie uznana za zabytek i udostępniona turystom.  Trasa prowadzi przez najważniejsze miejsca – przygoda rozoczyna się na Dziedzińcu Tumskim, gdzie w średniowieczu stały zabudwania zakonu augustianów, a potem prowadzi pod Bastionem Alarmowym, gdzie można zobaczyć słynne schody, którymi wbiegali filmowi czterej pancerni. Ważnymi punktami na trasie zwiedzania są też lazaret, Bastion Wieżowy oraz donjon – ostatnie miejsce obrony, zajmujący tereny dawnego zamku. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem można podziwiać panoramę miasta oraz gór otaczających ziemię kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Następnie zapraszamy do podziemi zwanych popularnie labiryntami. Tam czeka do przejścia ponad kilometr z kilkukilometrowej sieci podziemnych chodników kontrminowych rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści.

Powrót do Hotelu około godziny 20:00 następnie o godzinie 20:30 obiadokolacja w formie bufetu, po obiadokolacji do dyspozycji strefa basenowa, ( przy torze na kręgielni ogólnodostępna zabawa dla gości hotelowych, dla ZZ Jedność piwo w drinkbarze przy torze gratis)

15.06 sobota

Śniadanie od godziny 8:00 do 10:00 , o godzinie 10:00 wyjazd na zwiedzanie „Błędnych Skał” oraz „Kaplicy Czaszek”

Błędne Skały znajdują się na stokach Skalniaka na wysokości 852 m, na pograniczu polsko-czeskim w Górach Stołowych. Szukajcie ich pomiędzy Kudową-Zdrojem a Karłowem. Obszar zajmuje powierzchnię ok. 21 ha i jest rezerwatem przyrody od roku 1957. Historyczna nazwa, która często się pojawia, to Dzikie Dziury lub czasem, z niemieckiego, Wilcze Doły (Wilde Löcher). Natomiast czeska nazwa szczytu to Bor. Przez Skalny Labirynt pełny głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i blokowisk skalnych oraz intrygujących skał wiedzie fascynująca trasa turystyczna.  😊 Były tutaj kręcone takie filmy jak „Opowieści z Narnii – Książe Kaspian” czy też „Przyjaciel Wesołego Diabła”.

Najbardziej znaną będąca, w skali całego kraju, unikatowym dziełem kultury religijnej jest kaplica w Czermnej, zwana kaplicą czaszek. Zlokalizowana koło kościoła parafialnego św. Bartłomieja w Czermnej – jest jedną z największych osobliwości naszego regionu i jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce. Przyciąga wielu zwiedzających, wzbudza lęk i refleksje nad śmiercią. Dlaczego? Jest to kaplica, której ściany i sklepienie wyłożono szczątkami – ludzkimi, prawdziwymi czaszkami i kośćmi. Znajduje się tutaj 3 tysiące czaszek, a dalsze 21 tysięcy jest w krypcie pod kaplicą.

Powrót do hotelu około godziny 16:00, czas wolny na korzystanie z atrakcji hotelu (Basen, Sauny, siłownie, Spa) o godzinie 20:00 uroczysta obiadokolacja z zabawą  z Dj.

16.06 Niedziela

Śniadanie od godziny 8:00 do 10:00 następnie do godziny 11:00 wykwaterownie z pokojów i pozostawienie bagaży w autobusie, o godzinie 11:00 wyjście na zwiedzanie Polanicy Zdrój, o godzinie 13:00 powrót do Hotelu na obiad (w formie bufetu) po obiedzie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce około godziny 19:00.

Możesz również polubić…