Lwów -Program wyjazdu

Rozkład Jazdy Autobusu

Pniówek odjazd 23:00 przy kiosku ruchu KWK Pniówek

Zofiówka odjazd 23:10 przystanek MZK przy KWK Zofiówka

Autobus w Żorach się nie zatrzymuje

Budryk odjazd 23:40 Brama Towarowa KWK Budryk

Szczygłowice odjazd 00:00 Plac Autobusowy przy KWK Szczygłowice

UKRAINA to kraj, o którym słyszymy wiele, zarówno dobrego jak i mniej korzystnego. Warto jednak wypracować swoje własne zdanie na jego temat –  na pewno nas zaskoczy. Zobaczymy wielką różnicę między zabytkowym, wielokulturowym i kolorowym Lwowem,  a rozległymi przestrzeniami, niemalże niezamieszkanymi na trasie.  Zobaczymy też miejsca zapisane w historii Polski

LWÓW – miasto usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem Wschodu i Zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody.

1 dzień: 9 maj
Wyjazd z ustalonych miejsc zbiórki (dokładne miejsca i godziny zostaną podane wkrótce) około godz. 23:30 w kierunku granicy z Ukrainą.

2 dzień: 10 maj

W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje  Przyjazd do Lwowa,  spacer, podczas którego zobaczymy: Prospekt Swobody,  jest miejscem manifestacji politycznych i parad wojskowych, Gmach Teatru Wielkiego i Baletu – jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa, Plac Mickiewicza – najsłynniejszy plac Lwowa z pomnikiem Adama Mickiewicza. W trakcie zwiedzania obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Ukraiński wieczór przy muzyce na żywo”- kuchnia kresowa, napoje  ½ wódki na parę.  Nocleg.

3 dzień: 11 maj
Śniadanie,  przejazd  na zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem: Cmentarz Łyczakowski – jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany „lwowskim Pere – Lachaise”, cmentarz Orląt Lwowskich, greckokatolicka katedra św. Jura. Zobaczymy również Wysoki Zamek z Kopcem Unii, skąd roztacza się piękna panorama miasta i okolicy. Spacer po starówce. Udamy się do wnętrz katedry łacińskiej – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicy Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, Katedry Ormiańskiej – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie. Zobaczymy Cerkiew Uspieńską, Wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Czas wolny. Obiadokolacja z napojem (kompot).  

Udział w wieczornej 2 godzinnej wycieczce „Nocna straż Lwowa”

Pod wieczór kiedy powoli zaczyna zapadać zmrok, starymi uliczkami kroczy człowiek z lampką i kluczami. To nocny Burmistrz Lwowa udaje się do pracy.

Ciekawa i jedyna na Ukrainie nocna wycieczka która bawi, trochę straszy i nigdy nie nudzi. Niespodziewane spotkania, legendy, tajemnicze obrzędy – to wszystko co czeka na naszą uwagę.

Niech ten kto ma odwagę zostać pomocnikiem Burmistrza do nas też dołączy! Być może, za dobrą służbę, zostanie mianowany na «Pomocnika nocnej straży miasta Lwowa».

Powrót do hotelu na nocleg

 
4 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,  dokończenie zwiedzania Lwowa. Czas wolny. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w późnych godzinach wieczornych.


TERMIN: 09.05 – 12.05.2019

CENA  obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
 • 2 noclegi ze śniadaniem/bufet/ w hotelu Galytska Korona ***
 • 1 obiadokolacja z napojem (kompot),
 • Uroczysta obiadokolacja   – obiad dwudaniowy ,zimna płyta  napoje  ½ wódki na parę – wieczór ukraiński przy muzyce na żywo,
 • 1 obiad z kompotem
 • wieczorna  wycieczka „Nocna straż Lwowa”
 • usługi miejscowego przewodnika,
 • zestaw słuchawkowy Tour guide,
 • opiekę pilota ,
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL – 10.000 €,  NW – 15.000 PLN, bagaż 800 PLN)

CENA NIE OBEJMUJE:       

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów –  ok. 35 zł
  • napojów do obiadokolacji (typu fanta, cola). 

Uwagi:

 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, odpraw na przejściach granicznych, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.
 • Podczas zwiedzania prawosławnych świątyń obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy – najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.
 • DO PRZEKROCZENIA GRANICY Z UKRAINĄ POTRZEBNY JEST WAŻNY PASZPORT NA OKRES NIE MNIEJ NIŻ TRZY  MIESIĄCE OD DATY ZAKOŃCZENIA IMPREZY oraz 10 UAH – (10 Hrywna) = ok. 1.50PLN

Możesz również polubić…