Praga – informacje dla uczestników wyjazdu

Poniżej przedstawiamy ramowy program wyjazdu do Pragi dla członków Związku Zawodowego „Jedność”,  w terminie  12.10 – 14.10.2018, szczegółowy rozkład jazdy autobusu zostanie podany w najbliższych dniach jako aktualizacja tej informacji.

Program wyjazdu

1 dzień           

wyjazd  – ok godz. 6:oo (w zależności od miejsca wsiadania). Przyjazd do Pragi w godzinach południowych.  Spacer po Starym Mieście, pierwszy kontakt z zabytkami pamiętającymi chwile chwały stolicy Czech. Przejście przez dzielnicę żydowską nazywaną tak, ponieważ zamieszkiwała ją bardzo liczna społeczność praskich Żydów. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

2 dzień           

Śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania: Hradczany, dzielnica w której zgromadzone są najcenniejsze budowle i pamiątki rozkwitu miasta nad Wełtawą, takie jak: zamek z przepiękną Salą Władysławowską,  obecną rezydencją Prezydenta Republiki Czeskiej. Możliwy jest także spacer połączony z chwilą relaksu w ogrodach pałacowych. W obrębie zamku hradczańskiego znajduje się również katedra Św. Wita – miejsce spoczynku władców Czech i kaplica św. Wacława – patrona Czech, złota uliczka, zamieszkiwana niegdyś przez strażników pałacowych, później przez złotników. Przejście przez Małą Stranę – dzielnicę założoną przez Karola Luksemburskiego, kościół Św. Mikołaja, ambasady w tym przedstawicielstwo polskie, pałace arystokracji. Spacer po moście Karola, czyli 510 metrów kontaktu z Wełtawą i artystami portrecistami. Zwiedzanie Starego Miasta, zegar ratuszowy Orloj, sławny dzięki ruchomym figurkom Apostołów i inne obiekty praskiego centrum. Czas wolny. Wieczorem dwugodzinny rejs statkiem po Wełtawie połączony  z obiadokolacją – zimny i ciepły bufet, muzyka i duży kufel dobrego czeskiego piwa lub lampka wina.  Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień           

Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu.  Spacer po Nowym Mieście, Brama Prochowa – początek drogi koronacyjnej, plac Wacława z pomnikiem patrona Czech i symbolicznym nagrobkiem Jana Palacha, muzeum narodowe z ekspozycjami mineralogicznymi. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia, zakup pamiątek. Wyjazd do kraju, zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

 

Zapewniamy

  • 2 noclegi ze śniadaniem (bufet min. 1 ciepły posiłek) w hotelu*** (pokoje 2, 3 os),
  • 1 obiadokolacja- dwudaniowa z 1 napojem bezalkoholowym lub piwem,
  • dwugodzinny rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadokolacją – zimny i ciepły bufet, muzyka i duży kufel dobrego czeskiego piwa lub lampka wina
  • opiekę pilota,
  • usługi miejscowego przewodnika
  • korzystanie z systemu TOUR GUIDE na czas trwania imprezy
  • ubezpieczenie KL i NW,
  • przejazd autokarem z klimatyzacją, WC

Koszty dodatkowe :

  • bilety  wstępu:  wzgórze zamkowe, Bazylika – ok. 250 CZK, Loreta ok. 130 CZK, Muzeum Miniatur ok. 130 CZK, 

 

Uwagi:

  • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie

Należy zabrać paszport lub dowód osobisty

Możesz również polubić…