Szwajcaria Czeska i Saksońska – rozkład jazdy autobusu i program wyjazdu

Czeska i Saksońska Szwajcaria

       „kameralna i romantyczna kraina nad Łabą”

 

Rozkład Jazdy Autobusu

KWK Pniówek – Plac Autobusowy – godzina 400

Żory – Dworzec Autobusowy stanowisko nr 1 – godzina 420

KWK Budryk – Brama Towarowa – godzina 450

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

I dzień

Wyjazd ok. godz.  5:oo. Przejazd do Görlitz – dla wielu najpiękniejszego miasta Niemiec. Niemal 4.000 odrestaurowanych tam po 1990 roku zabytków świadczy o bogactwie minionych lat. Przechadzkę po mieście rozpoczniemy od Dolnego Rynku  (Untermarkt), który okalają okazałe budynki mieszczańskie, ratusz miejski oraz najstarszy w Niemczech mieszczański dom z okresu renesansu – Schönhof. Zobaczymy też Teatr Miejski w Görlitz nazywany „Małą Operą Sempera” oraz najwspanialszą sakralną budowlę Niemiec – kościół św. Piotra i Pawła.

Przejazd do BAUTZEN (Budziszyn), zwiedzanie m.in.: RATUSZ, KATEDRA ŚW. PIOTRA oraz BOGATA WIEŻA. Wizyta w MUZEUM MUSZTARDY z możliwością zakupu słynnych budziszyńskich musztard – specjał regionalny oraz likiery i  miody z pyłków kwiecia gorczycy. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II Dzień

Śniadanie, wyjazd do saksońskiego uzdrowiska BAD SCHANDAU, następnie ok. 2 godz. rejs jednym z najstarszych STATKÓW PAROWYCH (ok. 17 €- wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca). Wizyta w PIRNIE – nazywanej „bramą do Szwajcarii Saksońskiej”. Spacer uliczkami starówki rozsławionej dzięki obrazom mistrza Canaletto zwiedzanie m.in.: KOŚCIÓŁ MARIACKI (2 €), DOM CANALETTA oraz RATUSZ, czas wolny. Przejazd do DECINA, najniżej położone miasto w Republice Czeskiej, powstało w 1942 roku z połączenia dwóch miast: Děčín i Podmokly. Zwiedzanie miasta –  spacer po dziedzińcu zamkowym i  po OGRODACH RÓŻANYCH (15 CZK), czas wolny. Przejazd do hotelu , obiadokolacja i nocleg.

III Dzień

Śniadanie. przejazd do CZESKIEJ SZWAJCARII, jednego z najbardziej efektownych geologicznie parków krajobrazowych w Czechach. Spływ rzeką przez skalny kanion rzeki Kamienicy (1 odcinek) (150 CZK) . Następnie spacer pod największy w Europie skalny most, gdzie kręcono m.in.: film „Opowieści z Narnii”, Pravčicka Brama (80 CZK) – wyjątkowy zabytek przyrody, będący największą naturalną bramą skalną na naszym kontynencie. Jest uważana za najpiękniejszą formację skalną w  Szwajcarii Czeskiej i stała się symbolem całego regionu. Wymiary bramy są imponujące – rozpiętość łuku u podstawy wynosi 26,5 m, wysokość otworu 16 m, szerokość 7-8 m, minimalna grubość – 3 m, a szczytowa płyta bramy leży na wysokości 21 m od jej podstawy,  czas wolny. Przejazd do PAŃSKIEJ SKAŁY – wulkaniczne formacje bazaltowe. Przejazd do hotelu w  okolicach Detenic. Wieczorem przejazd do Detenic na kolację  w średniowiecznej restauracji- jadło i miejscowe niepasteryzowane piwo, program artystyczny-  Sztukmistrze , tancerki i muzyka na żywo . Nocleg

IV dzień

Śniadanie, zwiedzanie JICINA. Spacer po starówce, średniowieczne umocnienia. Przejazd do PARDUBIC – miasta z około 900 letnią  historią. Czeskie Pardubice są znane nie tylko w rodzinnym kraju, ale także w Polsce z powodu słynnej dorocznej gonitwy określanej jako Wielka Pardubicka. Najważniejszym obiektem w Pardubicach jest zamek (140 CZK) zbudowany w XIII wieku i kilkakrotnie przebudowywany w różnych stylach, stąd nosi dziś ślady gotyku i renesansu. Dziś mieści się w nim Muzeum Czech Wschodnich (140 CZK). Obok zamku podziw może budzić także renesansowy ratusz, wyjątkowo piękny i dekoracyjny budynek w pardubickim rynku, dodatkowo ozdobiony kolumną maryjną. Dawniej miasto otaczały mury obronne, z których do dziś zachowały się fragmenty, w tym renesansowa brama o wysokości ponad 60 metrów, nazywana Zieloną Bramą. Ze szczytu wieży można podziwiać panoramę zabytkowego miasta. W rynku znajduje się także kilka ciekawych kamienic w tym najpiękniejsza barokowa „U Jonase”. W okolicy niezwykle ciekawa jest Chatka z Piernika (70 CZK). Na Kunetickiej Horze mieści się siedziba starostwa z Piernika wraz z muzeum pierników i bajkową okolicą. W Chatce z Piernika można nie tylko zapoznać się z historią i sposobami wypiekania tego smakołyku, ale także przyjrzeć się produkcji i posmakować samych pierników.

Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

CENA zawiera: 

  • 3 noclegi w Czechach (2+1), w hotelach *** (pokoje 2 osobowe);
  • 3 śniadania – bufet
  • 2 obiadokolacje,
  • kolację w średniowiecznej restauracji z  programem artystycznym i muzyką na żywo 
  • przejazd autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL – 10.000 €, NW – 15.000 PLN, bagaż 800 PLN).

Szczegółowe informacje dotyczące  dodatkowo płatnych wstępów w siedzibie związku.

UWAGI:

  • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
  • Należy zabrać paszport lub dowód osobisty

Możesz również polubić…